Szkolenia paralotniowe

Szkolenia paralotniowe

Szkolenia paralotniowe prowadzimy w Szczyrku i jego okolicach, na sprzęcie firmy Macpara .

Kurs paralotniowy zaczyna się od tzw I-go stopnia, na którym kursanci mają okazję przyswoić podstawową wiedzę z zakresu prawa lotniczego, meteorologii, budowy paralotni i osprzętu, techniki sterowania paralotnią, oraz poznają w praktyce techniki startu, lotu w spokojnym powietrzu, oraz bezpiecznego lądowania. Szkolenia paralotniowe 1-go etapu pozwalają przyszłemu pilotowi paralotni przyswoić prawidłowe nawyki, które są niezbędne w dalszym rozwoju każdego paralotniarza. Dlatego też przykładamy szczególną troskę o prawidłowy przebieg szkolenia podstawowego i staramy się wpoić kursantowi prawidłowe techniki zachowań. Ten etap jest kluczowy.

Kolejnym krokiem w rozwoju jest kurs doskonalący, na który zabieramy naszych kursantów w góry. W tym szkoleniu rozszerzamy wiedzę teoretyczną i praktyczną, oraz doskonalimy technikę pilotażu w bardziej wymagających warunkach. Tutaj mamy do czynienia z wysokimi startowiskami w górach, gdzie różnica poziomów startowiska i lądowiska przekracza setki metrów. Zmienne warunki atmosferyczne, oraz, bardziej wymagające startowiska pozwalają na skuteczne rozwinięcie posiadanych do tej pory umiejętności. Takie szkolenie pozwala też zdać egzamin przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną i stać się pełnoprawnym pilotem paralotniowym ze Świadectwem Kwalifikacji. Pilot po ukończeniu naszego kursu posiada niezbędne umiejętności do wykonywania samodzielnych lotów.

Rozwinięciem oferty naszej szkoły są również szkolenia PPG i PPGG, czyli kursy latania na paralotniach z napędem. Piloci pragnący rozwijać się w tym kierunku powinni uzyskać uprawnienia do napędów. Jest to bardzo wygodna forma latania dla osób, które chcą latać w swojej okolicy nie będąc zobowiązanymi do wyjazdów w góry. Taka forma aktywności pozwala również na doskonalenie swoich umiejętności w lataniu.

Nasza szkoła nie ogranicza się do szkoleń paralotniowych. Oferujemy ciekawe wyjazdy na latanie w egzotyczne miejsca, oraz doskonalenie umiejętności pod fachowym okiem instruktora. Dowodem na kompetencje naszej kadry niech będzie fakt, że wyszkoliliśmy wielu zawodników z sukcesami na arenie międzynarodowej, a także kilku instruktorów paralotniowych. Nasi kursanci latają nawet w zawodach RedBull X-Alps,

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą:

  1. Kurs podstawowy – Etap I
  2. Kurs doskonalący – Etap I – II
  3. PPG – PPGG
  4. Loty tandemowe
  5. Dla firm
  6. Zakwaterowanie
  7. Cennik

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress