Szkoła paralotniowa – szkoła bezpiecznego latania

O szkole

Szkoła paralotniowa SZKOŁA BEZPIECZNEGO LATANIA jest PIERWSZĄ I NAJSTARSZĄ szkołą w Polsce, założoną w 1991 roku przez Witolda Sasa, pilota samolotowego, szybowcowego i instruktora skoczka spadochronowego, jednego z pierwszych zawodników i instruktorów paralotniarstwa w Polsce. Za sobą ma liczne doświadczenia w sporcie i szkoleniu. 

Zgodnie z wymogami prawa lotniczego oraz obowiązującym rozporządzeniem Ministra Transportu Szkoła posiada aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru podmiotów szkolących o numerze 92 RPS – 04/2013, wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Latamy w okolicach Szczyrku. Nasza szkoła paralotniowa dysponuje własnym stokiem szkoleniowym, w niewielkiej odległości od siedziby szkoły. Kursy paralotniowe zaczynamy od wczesnej wiosny i prowadzimy aż do późnej jesieni, wykorzystujemy każdą lotną pogodę na szkolenia. Nasi kursanci mają też możliwość elastycznego dysponowania czasem szkoleń.

Do szkolenia używamy wysokiej klasy sprzętu, wszystkie paralotnie posiadają stosowne dopuszczenie i certyfikat. Loty szkoleniowe prowadzimy, stosując stałą łączność radiową co znacznie poprawia warunki bezpieczeństwa. W cenie każdego rodzaju kursu zawarte jest ubezpieczenie OC i NW. Nasza siedziba znajduje się w Szczyrku, zaraz przy dolnej stacji kolejki na Skrzyczne. Dysponujemy własną salą wykładową, oraz magazynem sprzętu. Nasz kursant może liczyć na fachową opiekę w doborze sprzętu i późniejszego zakupu paralotni. Wszystkie kursy prowadzimy na sprzęcie należącym do szkoły. Nie ma potrzeby posiadania własnej paralotni. Szkoła paralotniowa prowadzi szkolenia grupowo, a także indywidualnie. Poświęcamy naszym kursantom wiele uwagi, naszym celem i priorytetem jest bezpieczna nauka latania, stąd nazwa Szkoły ;-). Zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu, chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania.

Wszystkie zajęcia praktyczne są filmowane, a nakręcony materiał jest wykorzystywany do omówienia lotów.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress